Menu Zamknij

Środki homeopatyczne a menopauza

Menopauza jest niezwykle trudnym okresem dla kobiet. Rozpoczyna się on zwykle około 50 roku życia i wiąże się z zanikiem czynności jajników. Charakteryzuje się on również nieregularnym krwawieniem oraz zanikiem miesiączki. W tym czasie mogą występować dolegliwości takie jak bóle piersi, głowy, podbrzusza oraz nadpobudliwość. W przypadku kiedy proces ten wykazuje łagodny przebieg lub też istnieje zagrożenie, że organizm źle zniesie terapię hormonalną, stosowane jest leczenie homeopatyczne. Oczywiście przed podjęciem takiej terapii każda z kobiet powinna zasięgnąć opinii swojego lekarza ginekologa. Zdaniem większości z nich homeopatia nie ma nic wspólnego z medycyną i najczęściej stosują leczenie konwencjonalne. Nie zdają sobie jednak sprawy, że środki homeopatyczne stosowane są już od wielu lat w łagodzeniu objawów menopauzalnych z bardzo dobrym skutkiem.

Przebieg menopauzy bywa dynamiczny, postępujący i zmienny. Poszczególne objawy słabną, zanikają, a niektóre z nich mogą się nasilać. Leki homeopatyczne stosowane przy takim leczeniu, zawierają kompleks składników odpowiadających objawom menopauzy. Do najpopularniejszych w naszym kraju należą Caulophyllum Dagomed 8 i Cimicifuga Dagomed 9. Ten pierwszy produkt przeznaczony jest dla kobiet przed menopauzą i ukierunkowany jest głównie na zespół napięcia przedmiesiączkowego, który cechuje się nadmierną nadpobudliwością. Lek łagodzi napady migreny, parcie na mocz, nudności, bóle podbrzusza a nawet stany depresyjne.

Cimicifuga Dagomed 9 powinien być stosowany przez kobiety, które weszły w okres klimakterium (jeżeli od ostatniej miesiączki minął co najmniej rok). Okres taki charakteryzuje się zaburzeniami wegetatywnymi oraz organicznymi. Są to przede wszystkim: nagłe uderzenia gorąca, pocenie się, osłabienie, dreszcze , zaburzenia koncentracji, duszność, bezsenność, drżenie kończyn, zawroty głowy oraz zmiany ciśnienia.

Obydwa z omawianych leków obejmują najczęściej pojawiające się objawy menopauzy, które mogą występować w różnej kolejności i w innym czasie. Zazwyczaj już po dwóch dniach stosowania tych środków, objawy powinny się zmniejszyć lub całkowicie ustąpić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *