Menu Zamknij

Zasady diety antyrakowej

Nowotwory to schorzenia coraz częściej zaliczane do grona tak zwanych chorób cywilizacyjnych. Rak jest w stanie zaatakować każdego, bez względu na płeć, wiek oraz wykonywany zawód. Istnieją jednak pewne czynniki ryzyka, które można świadomie eliminować, chroniąc się w ten sposób przed tego rodzaju chorobami.

Każdy z nas powinien zdawać sobie sprawę, że przyczyny genetyczne związane z rozwojem chorób nowotworowych dotyczą jedynie dziesięciu procent populacji. W pozostałych przypadkach mamy natomiast do czynienia z czynnikami środowiskowymi, wśród których bardzo dużą rolę odgrywa sposób odżywiania. Nowa dieta antyrakowa została opracowana stosunkowo niedawno i wyraźnie pokazuje, że do powstawania nowotworów może przyczyniać się żywność modyfikowana genetycznie.

Niestety produkty, po które sięgamy na co dzień mogą być źródłem rakotwórczych substancji. Wystarczy jednak poznać opinie o diecie Gersona, by przekonać się, że niektóre składniki mogą mieć właściwości przeciwnowotworowe. Neutralizowanie substancji rakotwórczych to zasada, którą wykorzystuje między innymi dieta przy nowotworze trzustki, żołądka, prostaty. Przepisy jadłospisu chroniącego przed rakiem mają również na celu wspieranie układu immunologicznego, a także wzmacnianie czynników, które są odpowiedzialne za obumieranie komórek rakowych.

Dzięki innowacyjnym odkryciom została opracowana tabela produktów w diecie antynowotworowej. Taka dieta powinna składać się przede wszystkim z produktów pełnoziarnistych, warzyw, owoców oraz olejów roślinnych. Nie może w niej również brakować czosnku, przypraw oraz ziół. Szczególnie cennym produktem w profilaktyce chorób nowotworowych jest zielona herbata, która ma właściwości koktajlu antyrodnikowego. Napój ten jest doskonałym przeciwutleniaczem, a więc zwalcza wolne rodniki, a przy tym jest w stanie ograniczać powstawanie nowych naczyń krwionośnych, które są odpowiedzialne za przerzuty.

Jeszcze do niedawna zastanawiano się, czy istnieje kuracja antyrakowa, ale dzisiaj wiadomo już, że wiele składników odżywczych może być wykorzystywanych do zwalczania raka. Wystarczy przejrzeć książki o diecie czy poznać produkty w profilaktyce antynowotworowej. Szczególnie polecane są przez dietetyków warzywa oraz owoce zawierające w swoim składzie karotenoidy (marchewka, dynia, buraki, cukinia, morele, pomidory). W takich produktach znajdują się substancje o działaniu antyoksydacyjnym oraz likopeny, które skutecznie zapobiegają wzrostowi komórek nowotworowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *